Panel Łukowy
Główne cechy
Pokrycia dachowe panelu łukowego wykorzystujące technikę rąbka stojącego są mocowane do podłoża pośrednio za pomocą stałych i przesuwnych haftr. Sprawdzone elementy składowe systemu zapewniają ochronę i można je łatwo dostosować do różnych kształtów budynku. Panele łukowe są dostępne w różnych rozmiarach z możliwością indywidualnego dopasowania do projektu zarówno współczesnego, jak i zabytkowego
Dane techniczne
Minimalny promień dla wypukłych paneli łukowych w technologii rąbka stojącego wynosi 0,6 m. Przy promieniu 12 m profilowanie panelu w łuk nie jest konieczne, aczkolwiek dopuszczalne. Przy mniejszych promieniach panele muszą być wyoblone ręcznie stosując odpowiednie maszyny profilujące i narzędzia.
Charakterystyka systemu
- System dedykowany do każdej krzywizny dachu – powierzchni wypukłych, wklęsłych i stożkowatych
- Szczelne połączenie blachy na całej długości dachu – od okapu do kalenicy lub od okapu do okapu
- Standardowe długości pasów blachy do 10 m (opcja do 16 m)
- Przejść do fasady i dachu można płynnie, dzięki czemu można łączyć różne materiały i dostosowywać do swojego projektu.
- Krawędzie dachu są bezobsługowe i chronią konstrukcję dachu i elewacji przed wpływem warunków atmosferycznych, dzięki czemu ich użytkowanie ma również długofalowy pozytywny wpływ na żywotność budynku.
Rodzaje materiałów
Blacha aluminiowa, tytanowo-cynkowa i miedziana. Szerokość od 430 mm do 600 mm, Grubość materiału od 0,7 mm do 0,8 mm
Siedziba główna
P.H.U. Metal-System Grzegorz Okroj
Gdańsk 80-549, Ku Ujściu 59
(+48) 58 522 37 18
(+48) 667 959 462